Kim jesteśmy?

Wędrownicy to studenci oraz licealiści powyżej 17 roku życia. Przychodzą do skautingu, aby służyć młodszym, jednocześnie rozwijając siebie. Dwa w jednym: służba oraz formacja. W ten sposób młodzi ludzie zdobywają ogromne doświadczenie i sprawiają, że możliwym staje się główne zadanie skautingu „wychowanie młodych przez młodych”. To właśnie wędrownicy są szefami w Federacji Skautingu Europejskiego: prowadzą gromady, drużyny, ekipy. W życiu zawodowym stanowiska kierownicze obejmą najwcześniej po trzydziestce. W skautingu już przed dwudziestką mają szansę zdobywać unikalne doświadczenia, pracować w grupie i nią zarządzać.

Każdy wędrownik otrzymuje w skautingu konkretne narzędzia do pracy nad sobą oraz przede wszystkim tworzy wspólnotę rówieśników, osób o podobnych ideałach, które mogą na siebie nawzajem liczyć.

Wędrownicy tworzą tzw. „kręgi”, czyli grupy około 10-20 osób, którzy wspólnie jeżdżą na wędrówki w różne regiony Polski i Europy. Każda taka wyprawa to wyzwanie, poznawanie nowych zakątków świata, nowych znajomych ze Wschodu czy z Zachodu: któregoś z kilkunastu krajów, w których działają Skauci Europy, a także spełnienie marzeń o niezapomnianych przygodach na łonie dzikiej przyrody.

Chcemy zostawiać świat trochę lepszym niż go zastajemy, przeżyć życie jako pasjonującą przygodę, odkryć wartości, dla których warto żyć, dać z siebie to, co najlepsze i dostać jeszcze więcej!

Hufcowy to:

Paweł Dąbrowa HR

Kontakt:

Email:     pawel.dabrowa@skauci-europy.pl

Telefon:   +48 667 339 470